Ventelisten bliver åbnet den 1. tirsdag i maj det år der er under 50 på listen (sidste åbning maj 2014). Det koster 100 kr. at blive opskrevet og der bliver sendt girokort ud på 100 kr. hvert år i feb./marts måned, således at listen kan blive revideret. Alle der kommer den tirsdag, hvor ventelisten er åben, vil blive skrevet op. Tidshorisonten er meget uvis, da der i de sidste par år har været mange huse til salg. Da ventelisten er på hjemmesiden, kan dem der er opskrevet selv følge med i hvor langt de er kommet op. (Opdateret 11.05.2023)
For dem som allerede er på vores venteliste: Skriv til sondervang@sondervang.info hvis du ønsker at blive adviseret pr. e-mail, når der er noget nyt omkring ventelisten. Notér venligst at det er vedrørende ventelisten. (dette drejer sig udelukkende omkring opdateringer af ventelisten).
Det er ikke muligt at få en e-mail når ventelisten åbnes. Du bedes holde dig orienteret via vores venteliste/vores hjemmeside.
Der er i øjeblikket lukket for ventelisten
Ventelisteregler 2014
Venteliste -og Bytteliste (06.11.2023)